所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Side Looker |
| Type | Chip |
| Wavelength | 940 nm |
| Maximum Reverse Voltage | 32 V |
| Maximum Light Current | 18(Typ) uA |
| Maximum Rise Time Range | 15 to 250 ns |
| Maximum Dark Current | 30 nA |
| Photodiode Material | Si |
| Lens Type | Black |
| Minimum Operating Temperature | -25 °C |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Polarity | Forward |
| Maximum Light Current | 18(Typ) |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 3.8 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 150 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Reverse Voltage | 32 |
| Maximum Fall Time | 50(Typ) |
| Photodiode Type | PIN |
| Maximum Dark Current | 30 |
| Peak Wavelength | 940 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | Side Looker |
| Standard Package Name | Side Looker |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 4.8 |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 6.6 |
| Maximum Rise Time | 50(Typ) |
| Spectral Range | 840nm ~ 1100nm |
| Current - Dark (Typ) | 5nA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 170V |
| Response Time | 50ns |
| Package/Case | TO-226-2, TO-92-2 Long Body |
| Other Names | 1080-1144 |
| Diode Type | PIN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Wavelength of max photosensitivity | 940 |
| Photoelectric current | 18 µA |
| Off-state voltage | 32 V |
| Dark current | 30 |
咨询QQ
热线电话