所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | End Caps |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 125 C |
| Recovered Diameter | 0.58 mm |
| Length | 22 mm |
| Inside Diameter | 3.2 mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Semi-rigid |
| Flammability Rating | Non-Flame Retardant |
| Maximum Temperature | + 110 C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 110 C |
| Series | PD-CAP |
| Part # Aliases | 5510320002 |
| Shrink Temperature | 125°C |
| Inner Diameter - Recovered | 0.023" (0.6mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.048" (1.21mm) |
| Standard Package | 37,500 |
| Inner Diameter - Supplied | 0.125" (3.2mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| 颜色 | 黑色 |
| 已合符的标准 | UL E85381 |
| 最高工作温度 | +110°C |
| 材料 | 聚烯烃 |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 收缩直径 主 | 0.58mm |
| 类型 | PD CAP |
| 系列 | PD Caps |
| 收缩温度 | +125°C |
| 内径 主 | 3.18mm |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 1.22 mm [ .048 in ] |
| 易燃性 | 非滞燃 |
| Pliancy | Semi-Rigid |
| 墙面类型 | 双 |
| 封装方法 | 件 |
| 长度 | 22 mm [ .866 in ] |
| Lining Type | Encapsulant |
| 工作温度范围 (°C) | -55 – 110 |
| 产品类型 | 热缩盖 |
| 流体阻力 | 制动液, 化学品/溶剂, 水, 润滑油, 液力流体 |
| UL 等级 | 获得认可 |
| Resistance Properties | Splash Protection |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 125 |
| Recovery Temperature (°C) | 135 |
| Wall Thickness | Thin |
| 扩大内径(最小值) | 3.2 mm [ .126 in ] |
| 获得 CSA 认证 | 否 |
| Material Systems | No |
| 收缩率 | 3:1 |
| 恢复的内径(最大值) | .58 mm [ .023 in ] |
| 符合政府资质 | 否 |
| High Temperature Compatible | No |
| Resistant To | Abrasion, Fluids, Strain, Vibration |
咨询QQ
热线电话