所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 20 KOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Power Rating | 1/20 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Carbon Film |
| Operating Temperature | -10 to 50 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Slide Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 20 kOhms |
| Termination Style | Pin |
| Taper | Audio |
| Product | Slide Potentiometers |
| Series | PVD20 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Resistance Value | 20K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 3.9 |
| Product Length | 40 |
| Product Height | 17.5 |
| Power Rating | 0.05 (1/20) |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 20k |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.575" L x 0.154" W x 0.512" H (40.00mm x 3.90mm x 13.00mm) |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Adjustment Type | Top, Standard, 20mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话