所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | Bourns |
| 製品 | Mechanical Encoders |
| タイプ | Incremental |
| 解像度 | 24 PPR |
| 戻り止め数 | 0 |
| チャンネル数 | 2 |
| 取り付け様式 | Panel |
| 末端様式 | Through Hole |
| 出力 | Quadrature |
| シャフト タイプ | Flatted |
| スイッチ付き | No |
| 供給電圧 | - |
| ブッシング材 | Metal |
| ブッシング サイズ | 7 mm x 7 mm |
| ブッシングスレッド | M7 x 0.75 |
| 動作温度範囲 | - 30 C to + 70 C |
| シャフト径 | 6 mm |
| シャフト長 | 30 mm |
| サイズ/寸法 | 12 mm |
| 技術 | Rotary |
| Mounting | Through Hole |
| Shaft Style | Flat |
| Programmable | No |
| Shaft Diameter | 6 |
| Maximum Operating Speed | 60r/min |
| EU RoHS | Compliant |
| Shaft Material | Metal |
| Number of Channels | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Mechanical Life | 30000 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Product Length | 14 |
| Encoder Code | Quadrature |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| IP Rating | IP40 |
| Body Orientation | Straight |
| Built-In Switch | No |
| Motion | Rotary |
| Shock Rating | 100G |
| Encoder Signal | Digital Square Wave |
| Maximum Operating Torque | 2.7oz.in |
| Pulses per Revolution | 24 |
| Product Depth | 12.5 |
| Encoder Reading | Incremental |
| Modular Kit Encoder | No |
| Product Height | 36.5 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5VDC |
| Detents | No |
| Index output | Not Indexed |
| Rotational Life (Cycles Min) | 30K |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Encoder Type | Mechanical |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Detent | No |
| Actuator Type | 6mm Dia Flatted End |
| Standard Package | 75 |
| Built in Switch | No |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话