所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | PIC |
| Processor Series | PIC16 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Packaging | Reel |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Unit Pack | 1600 |
| MOQ | 3300 |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 256 x 8 |
| Standard Package | 1,600 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 11x12b, D/A 1x8b |
| Connectivity | I²C, LIN, SPI, UART/USART |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of I /O | 24 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Program Memory Size | 3.5KB (2K x 14) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PSMC, PWM, WDT |
| Package / Case | 28-VQFN Exposed Pad |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Speed | 32MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | PIC16 |
| Supplier Device Package | 28-QFN (6x6) |
| Number of I/O | 24 |
| Factory Pack Quantity | 1600 |
| Product | MCU |
| Brand | Microchip Technology |
咨询QQ
热线电话