所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 18SOIC W |
| Device Core | PIC |
| Family Name | PIC16 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1.75 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 128 byte |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Interface Type | I2C/SPI |
| On-Chip ADC | 5-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 16 |
| Number of Timers | 3 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Matchcode | PIC16F818T-I/SO |
| Unit Pack | 1100 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| T(A)min | -40°C |
| I²C No. | 1 |
| Bus width | 8Bit |
| max No.ADC | 5channels |
| ROM-Type | FLASH |
| Digital I/O | 16pins |
| T(A)max | 85°C |
| max ADC Resol. | 10Bit |
| max No.Timer | 4 |
| EEPROM Size | 128Byte |
| U(cc) max | 5.5V |
| max No. PWM | 1 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| SPI No. | 1 |
| MOQ | 1100 |
| Frequency (max) | 20MHz |
| U(cc) min | 2V |
| ROM Size | 1.75KByte |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 5x10b |
| Connectivity | I²C, SPI |
| Number of I /O | 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Speed | 20MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1100 |
| A/D Channels Available | 5 |
| A/D Bit Size | 10 bit |
| Core | PIC |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 128 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | PIC16 |
| Data ROM Size | 128 B |
| Series | PIC16 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supplier Device Package | 18-SOIC |
| Number of I/O | 16 |
咨询QQ
热线电话