所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Speakers |
| Type | Piezoelectric |
| Frequency | 2.4 kHz |
| Sound Pressure Level | 75 dB |
| Shape | Square |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Length | 12 mm |
| Width | 12 mm |
| Depth | 3 mm |
| Height | 3 mm |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Operating Voltage | 12.5 V |
| Packaging | Reel |
| Series | PK |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.5Vo-p |
| Product Length | 12 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 12.5Vo-p |
| Product Depth | 12 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Minimum Sound Pressure | 75 |
| Product Height | 3(Max) |
| Maximum Resonant Frequency | 2400(Typ) |
| Termination Method | Solder Pad |
| Tone Mode | External Drive |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Technology | Piezo |
| Subcategory | Audio Indicator and Alerts |
| Lead Time | 70 Days |
| Voltage - Rated | 1.5Vo-p |
| Washable | No |
| Operating Mode | Continuous |
| Input Type | zero-peak Signal |
| Standard Package | 1,000 |
| Voltage Range | 1.5 ~ 12.5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Driver Circuitry | Transducer, Externally Driven |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 490-5957-1 |
| 最大电源电压 | 12.5V |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +70°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 3mm |
| 最低工作温度 | -20°C |
| 最大频率 | 2400Hz |
| 驱动类型 | 外部 |
| 尺寸 | 12 x 12 x 3mm |
| 声级 | 75dB |
| 深度 | 12mm |
| 长度 | 12mm |
| 最低电源电压 | -12.5V |
咨询QQ
热线电话