所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1000 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| ESR | 5 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Termination Style | Radial |
| Case Diameter | 10 mm |
| Case Length | 13 mm |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 10 mm Dia. x 13 mm L |
| Dissipation Factor DF | 0.08 |
| Lead Spacing | 0.6 mm |
| Leakage Current | 500 uA |
| Load Life | 2000 hr |
| Product | Organic Polymer Aluminum - Radial Capacitors |
| Ripple Current | 7100 mA |
| Series | LE |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | Can |
咨询QQ
热线电话