所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Circuits | 3 |
| Pitch | 15.88 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | White |
| Wire Size | 4-18 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | DIN Rail Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Wire Gauge Range | 18-4 |
| Current Rating | 70 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Termination Style | Screw |
| Color | White |
| Length | 47.49 mm |
| Mounting Angle | Straight |
| Product | DIN Rail Terminal Blocks |
| Width | 46.99 mm |
| Wire Gauge Max | 4 |
| Wire Gauge Min | 18 |
| Part # Aliases | PLU111-WH |
| Subcategory | Connector Terminal Blocks |
| Lead Time | 42 Days |
| Features | Side Stacking |
| Mounting Type | Channel, DIN Rail, Track |
| Wire Gauge | 4-18 AWG |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Number of Wire Entries | 6 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Operating Temperature | 105°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 4.800000 oz |
咨询QQ
热线电话