所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 8V Green, 6V Red |
| Connection Method | Wire Leads: 3" (76.2mm) |
| Panel Cutout Dimensions | 6.35mm (Round) |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm, T-1 3/4 |
| Color | Green, Red |
| Viewing Angle | 45° |
| Millicandela Rating | 8mcd Green, 6mcd Red |
| Lens Color | Diffused, White |
| Wavelength - Peak | 568nm, 625nm |
| Standard Package | 100 |
| Current - DC Forward (If) | 20mA |
| Type | LED |
| Features | 0.100" (2.54mm) Pitch Connector |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话