所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6TSOP |
| Type | NPN|PNP |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 40 V |
| Maximum DC Collector Current | 1 A |
| Minimum DC Current Gain | 300@1mA@5V|300@200mA@5V|300@500mA@5V|200@1A@5V|75@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.08@5mA@100mA|0.12@50mA@500mA|0.23@100mA@1A|0.44@200mA@2A V |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Maximum Power Dissipation | 580 mW |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话