所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 7 V |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.5 V at 3.5 A |
| Output Current | 3.5 A |
| Load Regulation | 0.5 % |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-263 |
| Input Bias Current (Max) | 5 mA |
| Input Voltage MIN | + 2.35 V |
| Line Regulation | 0.1 % |
| Maximum Power Dissipation | 35 W |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Packaging | Sleeve |
| Factory Pack Quantity | 900 |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 50 |
| Supplier Device Package | SC-63 |
| Voltage - Output | 2.5V |
| Current - Output | 3.5A |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Voltage - Input | 3 V ~ 6.5 V |
| Other Names | 425-2241-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话