所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 12A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | O I |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.20mm x 13.00mm |
| Standard Package | 2,000 |
| Ingress Protection | Dust Proof |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Other Names | 1977068-3 |
| Circuit | DPST |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Form | DPST |
| Part # Aliases | 1977068-3 |
咨询QQ
热线电话