所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 20A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | O - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.60mm x 21.20mm |
| Standard Package | 25 |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | SPST |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Part # Aliases | 1571095-5 |
咨询QQ
热线电话