所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rocker Switches & Paddle Switches |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Illumination | Not Illuminated |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Part # Aliases | 1571095-9 |
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.60mm x 21.20mm |
| Standard Package | 1,000 |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | SPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact Form | SPST |
咨询QQ
热线电话