所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Flat Rocker |
| Electrical Life | 10000@VDE |
| Product Length | 15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 65 |
| Product Depth | 10 |
| Mounting | Panel Mount |
| Switch Configuration | ON OFF |
| Product Height | 15.75 |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Base/Housing Material | Polyamide 66/Nylon |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Terminal Type | Solder Tag |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Maximum Current Rating | 6@125VAC@UL |
| Mechanical Life | 50000 |
| Actuator Material | Polybutylene Terephthalate |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 6A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Actuator Marking | On - Off, Vertical |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 13.60mm x 9.20mm |
| Standard Package | 1,000 |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Other Names | CH865 |
| Circuit | SPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 6 A at 125 V |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 100 C |
| Color | Black |
| Contact Form | SPST |
| Housing Material | Nylon |
| Contact Plating | Steel Alloy |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -20C to 65C |
| Operating Temperature Max Deg. C | 65C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -20C |
| Illumination Type | Not Required |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| DELETED | Compliant |
| Product Length (mm) | 15 mm |
| Product Depth (mm) | 10 mm |
| Product Height (mm) | 15.75 mm |
| Contact Configuration | :SPST |
| Switch Operation | :On-Off |
| Contact Current Max | :3A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Actuator Markings | :On Off |
| Series | :PR |
| Weight (kg) | 0.00113 |
| Tariff No. | 85365005 |
| BodyStyle | Ultra-Miniature |
| Brand/Series | PRSeries |
| Color,Button | Black |
| ContactForm | SPST |
| Current,Rating | 3/6Amps |
| DielectricStrength | 1000VAC |
| ElectricalLife | 6000Operations(Min.) |
| Material,Body | Nylon |
| Material,Contact | SteelAlloy |
| MechanicalLife | 50000Operations(Min.) |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 1 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | On-Off |
| Resistance,Contact | 20uOhms(Max.) |
| Resistance,Insulation | 10^8Ohms(Min.)@500VDC |
| SpecialFeatures | LowProfile |
| Standards | cULusRecognized,VDEApproved |
| Temperature,Operating,Maximum | +65°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -20°C |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话