所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Colour | Black |
| Case Material | Nylon |
| Contact Configuration | SPST |
| Contact Current Rating | 6 A@ 125 V ac |
| Contact Material | Steel Alloy |
| Contact Resistance | 0.02mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Mechanical Life | 50000Operations |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Size | 19.2 x 13.7mm |
| Switch Operation | On-Off |
| Terminal Type | Solder |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话