所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Product | Switching Supplies |
| Product Category | DIN Rail Power Supplies |
| Dimensions | 100 mm L x 40 mm W |
| Commercial/Medical | Commercial |
| Output Power Rating | 60 W |
| Output Voltage-Channel 1 | 24 VDC |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Input Voltage | 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Open Frame/Enclosed | Enclosed |
| Output Current-Channel 1 | 2.5 A |
| Brand/Series | PS-SSeries |
| Configuration | Enclosed |
| Current,Rating | 2.5A |
| MountingType | DINRail |
| NumberofOutputs | 1 |
| Operation | Switching |
| Output | 24VDC@2.5A |
| Power,Output | 60W |
| PrimaryType | AC-DC |
| SpecialFeatures | 3-YearsWarranty,100%FullLoadBurn-inTest,CoolingbyFreeAirConvection,ShortCircuitProtections,OverloadProtections,OvervoltageProtections |
| Type | Industrial |
| Voltage,Input | 85-264VAC |
| Voltage,Output | 24VDC |
| Voltage,Rating | 24V |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话