所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 500 KOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Power Rating | 1/10 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Carbon Film |
| Operating Temperature | -10 to 50 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Slide Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 500 kOhms |
| Termination Style | Solder Lug |
| Taper | Linear |
| Dimensions | 9 mm W x 45 mm L x 6.5 mm H |
| Packaging | Bulk |
| Product | Slide Potentiometers |
| Series | PTA |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Resistance Value | 500K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 9 |
| Product Length | 45 |
| Product Height | 24.5 |
| Power Rating | 0.1 (1/10) |
| Resistance (Ohms) | 500k |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm) |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Adjustment Type | Top, Standard, 30mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话