所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Metal Film |
| Resistance Value | 59 KOhm |
| Tolerance | 0.02 % |
| Power Rating | 1/8 W |
| Product Diameter | 2.31 mm |
| Product Length | 7.62 mm |
| Temperature Coefficient | ±15 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Case Style | Conformal |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Case Diameter | 2.31 mm |
| Product | Precision Metal Film Resistors |
| Product Category | Metal Film Resistors |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Voltage Rating | 300 V |
| Series | PTF |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 59 kOhms |
| Unit Weight | 0.012346 oz |
| Packaging | Reel |
| Case Length | 6.35 mm |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话