所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2 |
| Resistance Range @ 25C | 50 to 300 Ohm |
| Type | PTC |
| Description of Terminals | 0.5mm dia. x 4mm Inside Crimp Standoff |
| Percentage of Resistance Tolerance Range @ 25C | ±20 to ±25 % |
| Operating Temperature | -10 to 60 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Thermistors - PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 82 Ohms |
| Tolerance | 20 % |
| Termination Style | Radial |
| Series | PTGL |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 120 C |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Resistance @ 25C | 82 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 60 |
| Product Diameter | 8.2(Max) |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±20 |
| Product Depth | 6.5(Max) |
| Number of Terminals | 2 |
| Seated Plane Height | 14.2(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Industry Aliases | PTH8L07AR820M9A553 |
| Subcategory | Thermistor |
| Lead Time | 70 Days |
| Current - Max | 500mA |
| Voltage - Max | 265V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 75mA |
| Current - Trip (It) | 125mA |
| Package/Case | Disc, 8.2mm Dia x 6.5mm W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 6.5mm |
| Dimensions | 8.2 Dia. x 6.5mm |
| Length | 8.2 Dia.mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Power Rating | 1.4W |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Temperature Coefficient Type | PTC |
| 系列 | Posistor® |
| 电流 - 跳闸 (It) | 125mA |
| 电流 - 保持 (Ih)(最大值) | 75mA |
| 封装/外壳 | Disc, 8.2mm Dia x 6.5mm W |
| 电流 - 最大值 | 500mA |
| 电压 - 最大值 | 265V |
| 容差 | ±20% |
| 最高工作温度 | +60°C |
| 最大额定功率 | 1400mW |
| 最低工作温度 | -10°C |
| 电阻值@25°C | 82 Ω |
| 尺寸 | 8.2 (Dia.) x 6.5mm |
| 应用 | 汽车、AV 设备、通信设备、家用电器、信息设备、电源 |
| 深度 | 6.5mm |
| 温度系数类型 | PTC |
| 长度 | 8.2 (Dia.)mm |
| Brand | Murata Electronics |
咨询QQ
热线电话