所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5DIP Module |
| Type | Step Down |
| Output Current | 6 A |
| Output Voltage | 0.9 to 2.5 V |
| Input Voltage | 3.3 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | DIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | DIP Module |
| Package Height | 8.25 |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Voltage | 0.9 to 2.5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Output Current | 6 |
| Package Width | 12.57 |
| Isolation | Non-Isolated |
| PCB | 5 |
| Package Length | 18.92 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Ball |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output 1 | 0.9 ~ 2.5 V |
| Size / Dimension | 0.75" L x 0.50" W x 0.36" H (19.1mm x 12.7mm x 9.1mm) |
| Efficiency | 93% |
| Current - Output (Max) | 6A |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Package / Case | 5-SMD Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 15W |
| Power (Watts) - Max | 15W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product | Non-Isolated / POL |
| Product Category | Non-Isolated DC/DC Converters |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | PTH03000W |
| Input Voltage Range | 3 V to 3.6 V |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.9 V to 2.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case Size | Surface Mount Module |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | Surface Mount Module (EUT) | 5 |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | |
| Functional Diagram | |
| Vout | 2.5 |
| Brand | |
| Package Group | Surface Mount Module Through-Hole Module |
| Reference Design | Y |
| Duty Cycle | |
| Iout | 6 |
| Switch Current Limit | |
| Datasheet | SLTS200C |
| Special Features | Enable Tracking |
| TI Design | |
| Soft Start | Fixed |
| Iq | |
| Vin | 3.6 |
| Regulated Outputs | 1 |
| 电流 - 输出(最大值) | 6A |
| 功率 (W) - 制造系列 | 15W |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 电压 - 输出 1 | 0.9 ~ 2.5 V |
| 封装/外壳 | 5-SMD Module |
| 大小/尺寸 | 0.75" L x 0.50" W x 0.36" H (19.1mm x 12.7mm x 9.1mm) |
| 电压 - 输入(最大值) | 3.6V |
| 类型 | Non-Isolated PoL Module |
| 系列 | PTH03000W |
| 输出数 | 1 |
| 效率 | 93% |
| 电压 - 输入(最小值) | 3V |
咨询QQ
热线电话