所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Press Fit |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Packaging | Tube |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 10 mm |
| Product Depth (mm) | 4 mm |
| Product Height (mm) | 5.2 mm |
| Pitch (mm) | 2 mm |
咨询QQ
热线电话