所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ring Tongue Terminal |
| Stud Size | 7.93 mm |
| Wire Size | 18-22 AWG |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ring Terminals |
| Wire Gauge | 22-18 |
| Stud / Tab Size | 5/16 in |
| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper |
| Termination Style | Crimp |
| Insulation Material | Vinyl |
| Length | 26.9 mm |
| Material | Copper |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Series | * |
| Other Names | 07498370536 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 6.880 lbs |
| Width | 11.7 mm |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Length - Overall | 1.060" (26.92mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Terminal Type | Circular |
| Insulation Diameter | 0.150" (3.81mm) |
| Width - Outer Edges | 0.460" (11.68mm) |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Termination | Crimp |
| Contact Finish | Tin |
咨询QQ
热线电话