所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ring Tongue Terminal |
| Stud Size | 7.93 mm |
| Wire Size | 18-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ring Terminals |
| Color | Red |
| Length | 1.11 in |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Wire Gauge | 22-18 |
| Termination Style | Crimp |
| Unit Weight | 4.320000 oz |
| Stud / Tab Size | 5/16 in |
| Width | 0.46 in |
| Contact Plating | Tin |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Vinyl |
| Contact Material | Copper |
咨询QQ
热线电话