所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ring Tongue Terminal |
| Stud Size | 7.93 mm |
| Wire Size | 18-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Size | 18-22 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Product Length | 28.2 |
| Packaging | Bulk |
| Product Depth | 11.7 |
| Body Material | Copper |
| Stud Size | 7.93 |
| Insulation Material | Vinyl |
| Series | * |
| Other Names | 07498341498 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Length - Overall | 1.110" (28.19mm) |
| Features | Brazed Seam, Serrated Termination |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Terminal Type | Circular |
| Insulation Diameter | 0.150" (3.81mm) |
| Width - Outer Edges | 0.460" (11.68mm) |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Insulation | Insulated |
| Termination | Crimp |
| Contact Finish | Tin |
| Contact Material | Copper |
咨询QQ
热线电话