所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fork Terminal |
| Stud Size | 3.17 mm |
| Wire Size | 18-22 AWG |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Wire Size | 18-22 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Product Length | 18.29 |
| Product Depth | 6.6 |
| Body Material | Copper |
| Stud Size | 3.17 |
| Insulation Material | Vinyl |
| Stud/Tab Size | 5 Stud |
| Length - Overall | 0.720" (18.29mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Terminal Type | Spring, Snap |
| Insulation Diameter | 0.150" (3.81mm) |
| Width - Outer Edges | 0.260" (6.60mm) |
| Packaging | Reel |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Tongue Inside Opening | 0.190" (4.83mm) |
| Insulation | Insulated |
| Termination | Crimp |
| Other Names | 07498381114 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话