所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 10 Ohm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 25(Elec) Turns |
| Power Rating | 1/2 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 2 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Multi-Turn Trimmer Potentiometers |
| Product Type | Multi-Turn |
| Taper | Linear |
| Resistance | 10 Ohms |
| Adjustment | Side Slot |
| Element Type | Cermet |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Resistance Value | 10 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 5 |
| Temperature Coefficient | ±150 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 10.9 |
| Product Height | 10 |
| Power Rating | 0.5 (1/2) |
| Shaft Diameter | 2 |
| Number of Turns | 25(Elec) |
| Subcategory | Resistor Trimmers, Potentiometer and Rheostat |
| Lead Time | 70 Days |
| Resistance (Ohms) | 10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Size / Dimension | Square - 0.378" L x 0.197" W x 0.394" H (9.60mm x 5.00mm x 10.00mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Other Names | 490-2891 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 系列 | PV36X |
| 容差 | ±10% |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 额定功率 | 0.5W |
| 高度 | 10mm |
| 接端样式 | 焊针 |
| 温度系数 | ±100ppm/°C |
| 长度 | 9.6mm |
| 尺寸 | 9.6 x 5 x 10mm |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 转数 | 25 |
| 深度 | 5mm |
| 方向 | 侧面调整 |
| Board Level Components | Y |
| 最大电阻 | 10Ω |
| 轴直径 | 2 mm |
咨询QQ
热线电话