所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 10 Ohm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 25(Elec) Turns |
| Power Rating | 1/2 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 2 mm |
| Standard Package | Ammo Pack |
| Resistance Value | 10 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 5 |
| Temperature Coefficient | ±150 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 10.9 |
| Product Height | 10 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Power Rating | 0.5 (1/2) |
| Shaft Diameter | 2 |
| Number of Turns | 25(Elec) |
| Subcategory | Resistor Trimmers, Potentiometer and Rheostat |
| Lead Time | 70 Days |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Multi-Turn Trimmer Potentiometers |
| Product Type | Multi-Turn |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Taper | Linear |
| Resistance | 10 Ohms |
| Adjustment | Side Slot |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话