所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 3 KOhm |
| Tolerance | 30 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1/10 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Technology | Carbon Film |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Resistance (Ohms) | 3k |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | J Lead |
| Temperature Coefficient | ±500ppm/°C |
| Size / Dimension | Square - 0.087" L x 0.083" W x 0.031" H (2.20mm x 2.10mm x 0.80mm) |
| Resistive Material | Carbon |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Other Names | 490-2038-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话