所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | USB Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Mini USB Type AB Connectors |
| Standard | USB |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Current Rating | 1 A |
| Mounting Style | Panel |
| Termination Style | Crimp |
| Connector Type | Mini USB Type AB Receptacle, rear panel mount |
| Color | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Angle | Straight |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Shielding | Shielded |
| Cable Type | Round |
| Length | 0.351' (107mm) |
| Standard Package | 1 |
| Usage | Industrial Environments - IP68 |
| Other Names | 708-1633 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Connector A | Male Mini USB AB |
| Connector A Type | Mini USB AB |
| Connector B | 6 Way Male Header |
| Connector B Type | Header |
| Sheath Colour | Black |
| USB Type | USB 2.0 |
| Series | :Mini USB Buccaneer |
| No. of Contacts | :4 |
| Contact Termination | :- |
| Connector Mounting | :Panel |
| Connector Mounting Orientation | :Cable |
| Contact Resistance | :50mohm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| IP / NEMA Rating | :IP68 |
| Mounting Type | :Rear Panel Mount |
| No. of Mating Cycles | :5000 |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Voltage Rating V AC | :30V |
| Weight (kg) | 0.011 |
| Tariff No. | 85366990 |
| Cableend1,ConnectorType | MiniUSBType-AB |
| Cableend2,ConnectorType | 6-WayHeader |
| Temperature,Rating | 0to+70°C |
| Type | USB |
咨询QQ
热线电话