所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Insert Shell |
| Shell Material, Finish | Polyamide |
| Number of Positions | Multiple |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Threaded |
| Standard Package | 50 |
| Contact Type | Crimp and Solder Cup |
| Other Names | 708-1238 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Standard Circular Connector |
| Current Rating | 5 A |
| Voltage Rating | 380 V |
| Series | Buccaneer Mini |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions / Contacts | 2, 3, 4, or 6 |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Shell Style | Plug |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | Connectors |
| Shell Plating | Gold over Nickel |
| For Use With | :- |
| Connector Shell Size | :- |
| Connector Body Material | :Nylon (Polyamide) |
| Shell Type | :Cable Receptacle |
| Shell Finish | :- |
| SVHC | :No SVHC (19-Dec-2012) |
| Cable Diameter Max | :7mm |
| Cable Diameter Min | :5mm |
| Connector Mounting | :Cable |
| External Diameter | :26mm |
| External Length / Height | :61.5mm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| IP / NEMA Rating | :IP68 |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Voltage Rating V AC | :380V |
| Weight (kg) | 0.012 |
| Tariff No. | 85369010 |
| AgencyApprovals | ULRecognized |
| Angle | Straight |
| ContactPlating | Gold |
| ContactType | Pin |
| Current,Rating | 5A |
| Diameter,Cable | 5-7mm |
| FlammabilityRating | UL94-V0 |
| HousingType | Plastic |
| IPRating | IP68 |
| Material,Housing | Polyamide |
| MatingType | Threaded |
| PrimaryType | CircularPlasticConnector |
| Termination | Crimp/Solder |
| Type | PlugShellOnly |
| Voltage,Rating | 380VAC |
| Wire,AWG | 20-24 |
咨询QQ
热线电话