所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Cable Assemblies |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | USB Assemblies |
| Type | USB 2.0 |
| Connector End A | USB Type A, IP 68 |
| Connector End A Pin Count | 1 |
| Connector End B | USB Type B |
| Connector End B Pin Count | 1 |
| Gender | Male / Male |
| Wire Gauge - AWG | 28 |
| Length | 3 m |
| Color | Black |
| Current Rating | 1 A |
| Description/Function | Connector Cable |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Number of Conductors | 4 |
| Series | Buccaneer |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 30 VAC |
| Style | Industrial Environments - IP68 |
| Shielding | Shielded |
| Specifications | USB 2.0 |
| Standard Package | 5 |
| Configuration | A Male to B Male (Circular Coupling) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Connector Type A | :USB 2.0 B, Sealed |
| Connector Type B | :USB 2.0 B Plug, Sealed |
| Cable Length - Imperial | :9.84ft |
| Cable Length - Metric | :3m |
| Jacket Colour | :Black |
| Cable Assembly Type | :USB 2.0 |
| Cable Length | :3m |
| Colour | :Black |
| Weight (kg) | 0.15864 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Cableend1,ConnectorAngle | Straight |
| Cableend1,ConnectorType | USBType-B |
| Cableend2,ConnectorType | USBType-A |
| Color,Jacket | Black |
| Length,Cable | 3m |
| Material,Jacket | Polyvinylchloride |
| NumberofConductors | 4Conductors |
| Size,Conductor | 28AWG |
咨询QQ
热线电话