所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Style | Industrial Environments |
| Shielding | Shielded |
| Specifications | USB 2.0 |
| Length | 6.56' (2.00m) |
| Standard Package | 1 |
| Configuration | A Male to B Male (Circular Coupling) |
| Connector A | Male USB B |
| Connector A Type | USB B |
| Connector B | Male USB A |
| Connector B Type | USB A |
| Sheath Colour | Black |
| USB Type | USB 2.0 |
| rohs | Compliant |
| Product Category | Standard Circular Connector |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Connector Type A | :USB 2.0 A Plug |
| Connector Type B | :USB 2.0 B Plug |
| Cable Length - Imperial | :6.56ft |
| Cable Length - Metric | :2m |
| Jacket Colour | :Black |
| Cable Assembly Type | :USB |
| Lead Length | :2m |
| Weight (kg) | 0.08 |
| Tariff No. | 85444290 |
| Locking system | internal bayonet, push-pull |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Transition type | adapter cable |
| Rated current | 1A |
| Multiplicity | 1 |
| Variant | USB 2.0 |
| Gross weight | 0.05 kg |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Sealing | IP66, IP68, IP69K |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Cable length | 2m |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话