所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 200(Min) |
| Mounting | Through Hole |
| Surge Current Rating | 55 |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 2 |
| Package Width | 4.78(Max) |
| PCB | 3 |
| Type | TRIAC |
| Peak On-State Voltage | 1.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Holding Current | 20 |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage | 200(Min) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-220AB Isolated |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 10.67(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 125 |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Gate Trigger Current | 10 |
| Package Height | 9.4(Max) |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.05 |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Gate Trigger Current (Max) | 10 mA |
| Gate Trigger Voltage (Max) | 2 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | TO-220AB Isolated |
| Peak Surge on-state current (Max) | 55 A |
| Peak Repeat Off Current | 0.05 |
| Repetitive Peak off-state volt | 200 V |
| Off-State Voltage | 200 V |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| On State Voltage(max) | 1.6 V |
| Hold Current | 20 mA |
| Rad Hardened | No |
| Gate Trigger Current | 10 mA |
| Gate Trigger Voltage | 2 V |
咨询QQ
热线电话