所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 13A |
| Gender | Male |
| Housing Material | PEI |
| IP Rating | IP68 |
| Mating Type | Push Button, Quick Disconnect |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Contacts | 2 |
| Series | QC |
| Shell Size | 2 |
| Termination Method | Crimp |
| Voltage Rating | 1000 V ac |
| Connector Type | :Circular Industrial |
| Connector Body Material | :Composite |
| Contact Gender | :Pin |
| Connector Mounting | :Cable |
| Connector Shell Size | :16 |
| Insert Arrangement | :16-2 |
| No. of Contacts | :2 |
| Contact Termination | :Crimp |
| Connector Insert Type | :16-2 |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话