所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Step Down |
| Output Current | 25 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Input Voltage | 36 to 75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Standard Package | Bulk |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Package Height | 11 |
| Isolation | Isolated |
| Output Voltage | 3.3 |
| Output Current | 25 |
| Package Width | 38.8 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 8 |
| Package Length | 57.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Size / Dimension | 2.28" L x 1.45" W x 0.43" H (57.9mm x 36.8mm x 11.0mm) |
| Efficiency | 89% |
| Packaging | Bulk |
| Current - Output (Max) | 25A |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 83W |
| Power (Watts) - Max | 83W |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| RoHS | No |
| Brand/Series | QLS25Series |
| Configuration | OpenFrame |
| Current,Input | 3.3Adc |
| Current,Output | 25Adc |
| Dimensions | 2.28in.Wx1.45in.Hx0.43in.D |
| MountingType | PCB,Thru-Hole |
| NumberofOutputs | 1 |
| Operation | Switching |
| Output | 3.3VDC@25A |
| Power,Output | 82W |
| PrimaryType | DC-DC |
| SpecialFeatures | RemoteOn/Off,RemoteSense,Trim |
| Standards | ULRecognized,CSACertified,TUVApproved |
| Temperature,Operating,Maximum | +100°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -40°C |
| Voltage,Input | 36-75VDC |
| Voltage,Output | 3.3VDC |
| Voltage,Output,Accuracy | ±1% |
咨询QQ
热线电话