所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Range | :PANASONIC - QM4H Series |
| Timer Functions | :Power-On-Delay |
| Time Min | :0.01s |
| Time Max | :10h |
| No. of Timing Ranges | :8 |
| No. of Digits | :3 |
| Timer Output | :2 Changeover Relays |
| Supply Voltage Max | :48V |
| Current Rating Nom | :5A |
| Connection / Termination | :Plug-In |
| Panel Cutout Height | :45mm |
| Panel Cutout Width | :45mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Adjustment Type | :Pushbutton |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Delay Time Range | :0.01s to 9990h |
| External Depth | :72mm |
| External Length / Height | :48mm |
| External Width | :48mm |
| Height | :48mm |
| IP / NEMA Rating | :IP50 |
| Mounting Type | :Panel |
| No. of Pins | :8 |
| No. of Poles | :2 |
| Nom Input Voltage | :48V |
| Operating Time Range | :0.1s - 9990h |
| Relay Mounting | :Panel |
| Series | :QM4H |
| Supply Voltage DC Max | :48VDC |
| Supply Voltage DC Min | :12VDC |
| Supply Voltage V DC | :48VDC |
| Timing Adjustment | :Pushbutton |
| Voltage Rating AC Max | :48VAC |
| Voltage Rating AC Min | :12VAC |
| Voltage Rating V AC | :48VAC |
| Voltage Rating V DC | :48VDC |
| Weight (kg) | 0.16 |
| Tariff No. | 85364900 |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话