所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16QSOP |
| Logic Function | Multiplexer/Demultiplexer Bus Switch |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Configuration | 2 x 4:1 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 V |
| Maximum Low Level Output Current | 120 mA |
| Maximum On Resistance | 7(Typ) Ohm |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 0.2@3.3V ns |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product | Multiplexers / Demultiplexers |
| Number of Lines In/Out | 4 / 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay Time | 0.2 ns |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | QSOP-16 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Part # Aliases | IDTQS3VH253QG |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current,Supply | 4mA |
| Frequency,Operating | 20MHz |
| PrimaryType | AnalogSwitches |
| Resistance,On | 6Ohms |
| Temperature,Operating | -40to85°C |
| Time,Delay,Propagation | 0.2ns |
| Type | Bus |
| Voltage,Supply | 2.3to3.6V |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Factory Pack Quantity | 97 |
| Series | QS3VH253 |
| Brand | IDT |
| Packaging | Tube |
| Height | 1.47 mm |
| Width | 3.8 mm |
| Length | 4.9 mm |
咨询QQ
热线电话