所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16QSOP |
| Logic Function | Multiplexer |
| Logic Family | FCT |
| Configuration | 1 x 8:1 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Maximum Low Level Output Current | 48 mA |
| Maximum High Level Output Current | -15 mA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 5.2@5V ns |
| Standard Package | Bulk |
咨询QQ
热线电话