所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMD |
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 10 mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 630 nm |
| Peak Wavelength | 635 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 140 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 1206 |
| LED Size | 3.2 mm x 1.6 mm x 1.1 mm |
| Illumination Color | Red |
| Wavelength/Color Temperature | 630 nm |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Luminous Intensity | 10 mcd |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 84 mW |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Part # Aliases | 512-QTLP650C2 |
| Dominant Wavelength | 630 |
| Maximum Forward Current | 30 |
| Package Width | 1.8(Max) |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 84 |
| Viewing Angle | 140 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.8 |
| Peak Wavelength | 635 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Dimensions | 2.2x1.8x0.7 |
| Supplier Package | Chip LED |
| Standard Package Name | Chip LED |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 3.4(Max) |
| Package Height | 1.3(Max) |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | No Lead |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 2mm x 1.6mm |
| Lens Type | Clear |
| Wavelength - Dominant | 630nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.60mm W |
| Millicandela Rating | 10mcd |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 1.10mm |
| Other Names | 1080-1413-2 |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话