所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | T-3/4 |
| LED Size | 2.2 mm x 2.1 mm x 2.8 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 565 nm |
| Lens Color/Style | Tinted Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Luminous Intensity | 5 mcd |
| Viewing Angle | 50 deg |
| Packaging | Bulk |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Part # Aliases | 512-QTLP9134YR |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话