所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 5 mcd |
| Peak Wavelength | 565 nm |
| Color | Green |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 50 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | T-3/4 |
| LED Size | 2.2 mm x 2.1 mm x 2.8 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 565 nm |
| Lens Color/Style | Tinted Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Luminous Intensity | 5 mcd |
| Packaging | Bulk |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Part # Aliases | 512-QTLP9134ZR |
| Life | Obsolete |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 1.9mm, T- 3/4 |
| Lens Type | Clear |
| Size / Dimension | 2.50mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 5mcd |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 3.00mm |
| Other Names | QTLP9134ZREL |
| Package/Case | 2-SMD, Z-Bend |
| rohs | Vendor undefined / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话