所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Program Memory Size | 16KB |
| PCB | 68 |
| RAM Size | 488byte |
| ADC Channels | 8 |
| Number of Timers | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| Program Memory Type | EPROM |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Clock Rate | 16 |
| Data Bus Width | 16 |
| Family Name | MCS96 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Speed | 16 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 68 |
| Number of Programmable I/Os | 40 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | MCS 96 |
| Core Size | 16-Bit |
| Standard Package | 1 |
| Oscillator Type | External |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | SIO |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of I /O | 40 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | PWM, WDT |
| Speed | 16MHz |
| Other Names | 864066 |
| Package/Case | 68-PLCC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话