所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pole Throw Configuration | DP5T |
| Number of Positions | 5 |
| Mounting | Panel Mount/Through Hole |
| Maximum Current Rating | 5@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 125@(CSA/UL) V |
| Maximum Power Rating | 93.21@(CSA/UL) VA |
| Contact Material | Copper |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 95 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Maximum Current Rating | 5@125VAC |
| Maximum DC Voltage Rating | 125@(CSA/UL) |
| Actuator Style | Flatted Shaft |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Power Rating | 93.21@(CSA/UL) |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Electrical Life | 10000 |
| Product Length | 23.37 |
| Maximum Operating Temperature | 95 |
| Body Orientation | Straight |
| Base/Housing Material | N/A/Nylon 6/6 |
| Product Depth | 23.37 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Product Height | 29.98 |
| Angle of Throw | 36 |
| Actuator Material | Nylon 6/6 |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Orientation | Vertical |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Number of Decks | 1 |
| Angle of Throw | 36° |
| Termination Style | PC Pin |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| Actuator Type | Flatted (6.35mm dia) |
| Contact Rating @ Voltage | 5A @ 125VAC |
| Circuit per Deck | DP5T |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rotary Switches |
| Current Rating | 5 A |
| Series | R |
| Contact Form | DP |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating DC | 125 V |
| Index Angle | 36 deg |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 每层电路 | DP5T |
| 系列 | R |
| 端接样式 | PC Pin |
| 位置数 | 5 |
| 每层极数 | 2 |
| 取向 | Vertical |
| 不同电压时的触头额定电流 | 5A @ 125VAC |
| 装配类型 | Panel, PCB Through Hole |
| 层数 | 1 |
咨询QQ
热线电话