所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Film Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | AC Pulse, Suppression |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Capacitance | 0.47 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 275 VAC |
| Series | MKP R.46 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 110 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 22.5 mm |
| Capacitance - nF | 470 nF |
| Capacitance - pF | 470000 pF |
| Case Height | 7 mm |
| Case Length | 26.5 mm |
| Case Width | 16 mm |
| Class | X2 |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Packaging | Ammo |
| Product | Pulse Film Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 235 |
| Type | X2 Class Metallized Polypropylene Film Capacitor, Self Healing Properties |
| Voltage Rating AC | 275 V |
| Voltage Rating DC | 560 V |
| Part # Aliases | 46KN3470DQ01M |
| Dimensions | 16 mm W x 26.5 mm L x 7 mm H |
咨询QQ
热线电话