所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | RGB |
| Wavelength/Color Temperature | 635 nm, 525 nm, 470 nm |
| Viewing Angle | 160 deg |
| LED Size | 7.62 mm x 7.62 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lens Shape | Flat Square |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.6V Red, 3.8V Green, 3.8V Blue |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Square with Domed Top, 7.60mm |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Wavelength - Dominant | 627.5nm, 520nm, 465nm |
| Size / Dimension | 7.60mm L x 7.60mm W |
| Millicandela Rating | 600mcd Red, 800mcd Green, 150mcd Blue |
| Standard Package | 60 |
| Current - Test | 50mA |
| Height | 2.50mm |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Bulb Size | :- |
| LED Color | :Red / Green / Blue |
| Luminous Intensity / Color | :R 600mcd / G 800mcd / B 150mcd |
| Forward Voltage / Color | :R 2.6V / G 3.8V / B 3.8V |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85414010 |
咨询QQ
热线电话