所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | OFF None ON |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 16@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum Power Rating | 559.27 VA |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 16A (AC) |
| Features | Two-Tone Rocker |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Red, White |
| Actuator Marking | Off - On, Vertical |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.58mm x 13.97mm |
| Circuit | SPST |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 10 A at 250 V |
| Mounting Hole Size | 28.58 mm x 13.97 mm |
| Color | White |
| Series | R |
| Contact Form | SPST |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话