所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SMD |
| Number of Resistors | 8 |
| Number of Terminals | 10 |
| Type | Array |
| Circuit Designator | BUS |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Bussed |
| Height | 0.028" (0.70mm) |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm) |
| Number of Pins | 10 |
| Tolerance | ±5% |
| Package/Case | 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话