所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Reference Type | Precision |
| Topology | Series |
| Output Voltage | 1.25 V |
| Maximum Input Voltage | 7.5 V |
| Initial Accuracy | 0.15 % |
| Maximum Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Line Regulation | 50 ppm/V |
| Load Regulation | 50 ppm/mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Maximum Output Current | 5 mA |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 1.02(Max) |
| Package Width | 1.4(Max) |
| PCB | 3 |
| Package Length | 3.04(Max) |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Quiescent | 5µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output | 1.25V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output | 5mA |
| Number of Channels | 1 |
| Temperature Coefficient | 30ppm/°C |
| Voltage - Input | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Tolerance | ±0.15% |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Voltage References |
| Product Category | Voltage References |
| Series | REF3312 |
| Package / Case | SOT-23-3 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Average Temperature Coefficient - Typ | 30 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Series VREF - Input Voltage - Max | 7.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Shunt Current - Max | 5 mA |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SOT-23 |
| Reference Voltage Accuracy (Max) | 0.15 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage (Max) | 7.5 V |
| Output Voltage (Max) | 1.25 V |
| Fixed / Adjust / Prog | Precision |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 7.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DBZ) | 3 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Rating | Catalog |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_sbos392e.gif |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Vin | 5.5 |
| Package Group | SC70 SOT-23 |
| VO | 1.25 |
| Iout/Iz | 5 |
| Datasheet | SBOS392E |
| Reference Design | Y |
| TI Design | Y |
| HiRel |
咨询QQ
热线电话